اهالی یک روستا در ایتالیا که ادعا می‌کنند روستای «بدون کووید» است، خانه‌هاشان را به قیمت یک یورو می‌فروشند.

در این مدت در روستای سینکه‌فروندی در ناحیه کالابریای جنوب ایتالیا هیچکس به ویروس کرونا مبتلا نشده است. این دهکده در منطقه‌ای واقع شده که میزان شیوع بیماری بسیار کم بوده است.

اهالی این روستا امیدوارند که این وضعیت در کنار ارائه خانه‌های ارزان‌قیمت، باعث شود روستای آن‌ها ساکنان بیشتری پیدا کند.

سینکه‌فروندی نیز مانند بسیاری از شهرهای کوچک و روستاهای ایتالیا می‌کوشد تا جمعیت رو به کاهش خود را بیشتر کند، چون جوانان بسیاری از این مناطق برای یافتن کار به شهر مهاجرت کرده‌اند.

دهدار این روستا، میشله کونیا، نام این برنامه با هدف ارائه خانه‌های یک یورویی را «عملیات زیبایی» گذاشته است.

image 125 - پایگاه اطلاع رسانی آژنگ

او به شبکه سی‌ان‌ان سفر گفت: «عملیات زیبایی را با هدف بازسازی بافت فرسوده و بلااستفاده روستا آغاز کرده‌ام و هدف اصلی‌ام این است که برای این همه خانه خالی، مالک جدید پیدا کنم

«من در آلمان بزرگ شدم و والدینم به آنجا مهاجرت کرده بودند. بعدها برگشتم تا از وطنم حفاظت کنم. در این چند دهه بسیاری از مردم از اینجا رفته‌اند و خانه‌هاشان خالی مانده است. نمی‌توان دست روی دست گذاشت

مانند بسیاری از طرح‌های دیگر، عملیات زیبایی نیز زنجیره‌ای از جزئیات و محدودیت‌ها با خود دارد؛ هرچند تعداد چنان حلقه‌هایی ممکن است در جاهای دیگر بیشتر باشد.

کسانی که می‌خواهند خانه‌ای را به یک یورو بخرند، باید ۱۰ تا ۲۰ هزار یورو نیز برای بازسازی آن خرج کنند و سالانه ۲۵۰ یورو نیز هزینه بیمه بدهند تا زمانی که کار بازسازی تمام شود.

برای تشویق خریداران ملک به تسریع در بازسازی، ۲۰ هزار یورو جریمه نیز برای مالکانی در نظر گرفته‌اند که کار بازسازی را در مدت سه سال تمام نکنند.

در بیشتر شهرها و روستاهایی که در این برنامه شرکت کرده‌اند، خانه‌ها در مدت یکی دو سال نوسازی شده‌اند

این خانه‌ها در محدوده تاریخی سینکه‌فروندی قرار دارند و مساحتشان حدود ۴۰-۵۰ متر مربع است. برخی از آن‌ها ایوان کوچکی هم دارند.

یکی از شهروندان گفت «شاید این پیشنهاد در نگاه اول خیلی خوب به نظر برسد، اما باید بدانید که خانه‌های یک یورویی در منطقه‌ای واقع شده‌اند که خالی از سکنه شده و این خانه‌ها «بی‌ثبات و خطرناک» است.»

اما کسانی که شجاعت کافی برای خطر کردن داشته باشند، احتمالاً پاداش بسیار خوبی در انتظارشان است.

او راجع به آن روستا گفت: «روستای ما بین تپه‌های روح‌افزا و دو دریای حاره‌ای واقع شده، رودخانه‌ای تر و تازه از این نزدیکی می‌گذرد و با خودرو تا ساحل ۱۵ دقیقه راه است.»

گروه گزارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *