آژنگ نیوز”:نشست بررسی کتاب «اندیشیدن با هنر»از سوی نشریه بخارا برگزار می شود.

به مناسبت انتشار کتاب «اندیشیدن با هنر» نوشتۀ دکتر نعمت‌الله فاضلی که از سوی مؤسسۀ متن و فرهنگستان هنر منتشر شده است، دهمین نشست عصر سه‌شنبه‌های مجلۀ بخارا به بررسی این کتاب اختصاص یافته است. این نشست در ساعت پنج بعدازظهر سه‌شنبه بیست و سوم خردادماه ۱۴۰۲ در مؤسسۀ بهاران خرد و اندیشه برگزار می‌شود.

اندیشیدن - پایگاه اطلاع رسانی آژنگ

کتاب «اندیشیدن با هنر: بازاندیشی انتقادی در فرهنگ امروز ایران» تحلیل فرهنگی پدیده‌ها و تجربه‌های هنری ایران امروز است؛ این‌که چگونه جامعه و مردم امروز ایران فیلم، موسیقی، پدیده‌های ادبی و هنرهای قومی را در خدمت نقد جامعۀ خود استفاده می‌کنند. تحلیل فرهنگی، نقد هنری و زیبایی‌شناختی آثار هنری نیست، اما نقد جامعۀ ایرانی است. استاد شجریان، شاهنامه، حافظ، «جوکر»، «خانه پدری»، «سگ‌کشی» ودر این کتاب با رویکردی بدیع و جامعه‌شناسانه تحلیل شده‌اند.

در این نشست دکتر محمدرضا مریدی، دکتر امیر مازیار، دکتر نعمت‌الله فاضلی و علی دهباشی به بحث دربارۀ این کتاب خواهند پرداخت.

این نشست در ساعت پنج بعدازظهر سه‌شنبه بیست و سوم خردادماه ۱۴۰۲ در مؤسسه بهاران خرد و اندیشه به نشانی: میدان دکتر فاطمی، خیابان جویبار،‌ کوچه نوربخش، پلاک ۲۱ برگزار می‌شود.

گروه رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *