image 176

بررسی تاریخ گربه ها روی تپه ،توسط باستان شناسان

از تاریخ گربه ها روی تپه در پروگره گشایی شد. در ابتدا ، کارگران به سختی می توانستند تصویر این گربه را ببینند ، زیرا فرسایش طبیعی در دامنه کوه خطوط اصلی را تقریباً پاک کرده بود. با این حال ، پس از حدود یک هفته حفاظت ، باستان شناسان تصویر را که حدود 200 سال قبل از میلاد مسیح قدمت دارد ، بازسازی کردند.

این تصویر هم مانند دیگر تصاویر مربوط به تمدن نازکا – از جمله میمون ، نهنگ قاتل ومرغ مگس خوار – بسیار عظیم است ، این تصاویر از بالا  با وسایلی مانند هواپیما یا هواپیمای بدون سرنشین بهتر دیده می شود. “خطوط” گربه بین 12 تا 16 اینچ (30 و 40 سانتی متر) عرض دارد و کل گربه سان حدوداً 121 فوت (37 متر) طول دارد.

image 175

سبک ترسیم نقشه سنگی گربه – یعنی موجودی  که سرش به سمت بیننده باشد – نشان می دهد که در اواخر دوره پاراکاس ساخته شده است (فرهنگ Paracas قبل از فرهنگ نازکا بود ، که در حدود 100 سال پیش از میلاد آغاز شده است علاوه بر این ، فرهنگ پاراکاس بخاطر ترسیم گربه سانان روی سرامیک و منسوجات ، بسیار مشهور است .

خطوط  و ترسیمات تمدن نازکا در فهرست میراث جهانی که توسط سازمان آموزشی ، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) ثبتو شناخته شده است. قدمت اکثر خطوط شناخته شده نازکا مربوط به 200 سال قبل از میلاد است.

جانی ایسلا ، باستان شناس ، مدیر حفاظت از خطوط نازکا در وزارت فرهنگ کشور پرو ، به گاردین گفت: در سال های اخیر ، محققان حدود 80 تا 100 ژئوگلیف قبلاً ناشناخته را در دره های نازکا و پالپا کشف کرده اند که همگی متعلق به قبل از فرهنگ نازکا هستند. . وی گفت: “اندازه آنها کوچکتر است و به دامنه تپه کشیده می شود و مشخصاً به یک سنت قبلی تعلق دارد.”

image 176

همچنین ایسلا به مطبوعات محلی نیز گفته: “شاید تعجب آور باشد که هنوز طرح های جدید یافت می شود ، اما ما می دانیم که موارد دیگری نیز وجود دارد.در چند سال گذشته ، استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین ، ما را قادر می سازد  تا از تپه ها عکس های بیشتر و دقیق تری بگیریم .در نتیجه  این امکان فراهم شده تا آثار باستانی بیشتری را کشف کنیم.

گروه گزارش

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مناسبت امروز

از دیروز