image 92

نقد و بررسی کتاب “به وقت مرگ”

به‌تازگی کتاب «به وقت مرگ» شامل ۴۲ روایت از تجربه‌های نزدیک به مرگ شهروندان ایرانی و آمریکایی به همت نشر آن‌سو منتشر شده است. پژوهش‌ها نشان می‌دهد از گذشته‌های دور برخی انسان‌ها هنگامی که در آستانه‌ی مرگ قرار گرفته‌اند و آن شرایط را پشت سر گذاشته‌اند و نمرده‌اند، تجربه‌هایی را از آن لحظه‌ها گزارش کرده‌اند که برای دیگران باورناپذیر و شگفت‌آور بوده است. امروزه روان‌شناسان با تکیه بر داده‌های این تجربه‌ها و تأثیر آن‌ها در نگرش انسان‌ها به زندگی و مرگ، برخی از بیماری‌ها و اختلالات روانی را درمان می‌کنند و نظریاتی مبتنی بر غیرمادی‌بودن منشأ هوشیاری ارائه می‌دهند.

image 92

همچنین این نوع تجربه‌ها به دلیل این‌که ناظر به وجود حیات پس از مرگ و جهان‌هایی غیرمادی هستند، برای برخی فیلسوفان و دین‌پژوهان توجه‌برانگیز بوده است.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه سوم دی ماه ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «به‌ وقت مرگ» اختصاص دارد که با حضور دکتر رضا اکبری، دکتری مجتبی‌ اعتمادی‌نیا و دکتر علی قاسمیان‌نژاد در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود.

گروه خبر

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مناسبت امروز

از دیروز