آژنگ نیوز: نشست رونمایی از کتاب “گفتگوها با گوته”برگزار میشود. به مناسبت انتشار کتاب «گفتگوها با گوته» اثر یوهان پیتر اکرمان، با ترجمه بهنام چهرزاد  ششصد و شصت و سومین شب از شب‌های بخارا به  بررسی اثار گوته  و رونمایی از این کتاب اختصاص یافته است. این نشست در ساعت پنج بعدازظهر سه‌شنبه پنجم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ با همکاری و در مؤسسه بهاران خرد و اندیشه برگزار می‌شود.

شبگوته1 - پایگاه اطلاع رسانی آژنگ

«گفتگوها با گوته» اثر اکرمان بازتاب اندیشه آلمانی در ادبیات کلاسیک آنست . یوهان پیتر اکرمان از سی‌سالگی در خدمت گوته بود و حدود ۹ سال مستمر با او زیست. این کتاب حاصل روزنگاشت‌های او از صحبت‌ها با گوته و نظرات وی در مورد: تاریخ هنر، ادبیات، علم، زندگی، فلسفه و… است. نیچه بدرستی گفته است: «این کتاب بزرگ‌ترین کتاب ما آلمان‌هاست».

در شب گوته، دکتر سعید فیروزآبادی، استاد زبان و ادبیات آلمانی و مترجم کتاب «رنج‌های ورتر جوان» درباره جایگاه گوته در ادبیات آلمان و  بهنام چهرزاد درباره اکرمان سخنرانی خواهند کرد.

شب گوته  در ساعت پنج بعدازظهر سه‌شنبه پنجم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در مؤسسه بهاران خرد و اندیشه به نشانی: میدان فاطمی، خیابان جویبار، کوچه نوربخش، پلاک ۲۱ برگزار می‌شود.

گروه رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *