image 38 - پایگاه اطلاع رسانی آژنگ

زندگی در خانه هایی که چاپ می شوند

به گزارش “آژنگ نیوز”زندگی در خانه هایی که چاپ می شوند، شروع شد. یک زوج هلندی اولین افرادی خواهند بود که در اروپا در یک خانه چاپ شده توسط چاپگر سه‌بعدی شروع به زندگی می‌کنند.

این خانه دوخوابه که در شهر آیندهوون هلند ساخته شده است، ۹۴ متر مساحت دارد و بیشتر شبیه یک مکعب سنگی با پنجره است. دیوارهای این بنا توسط یک کارخانه چاپ سه‌بعدی که در نزدیکی محل استقرار آن قرار دارد ساخته شده و زمانی که صرف ساخت آن شده تنها ۱۲۰ ساعت بوده است.

الیز لوتوز و هری دکرس، مستاجران جدید این خانه، با پرداخت ۸۰۰ یورو در ماه این خانه نوآورانه را به مدت نیمی از سال اجاره کرده‌اند.

خانه ساخته شده توسط فناوری نوین محصول همکاری شهرداری، دانشگاه فنی آیندهوون و شرکتی ساختمانی به نام Project Milstone است. خانه‌های بتنی از این دست معمولا با استفاده از یک ربات صنعتی مجهز به بازوی مخصوص چاپ سه‌بعدی ساخته شده و مواد مورد استفاده آن‌ها عمدتا نوعی بتن حاوی الیاف نانوپروپیلن و فیبر مصنوعی اِسپندکس است.

image 38 - پایگاه اطلاع رسانی آژنگ

مسئولان پروژه می‌گویند تولید پنج خانه بتونی چاپ سه‌بعدی را در دستور کار دارند و خانه بعدی که به این شیوه احداث خواهند کرد بیش از یک طبقه خواهد داشت.

تئو سالت، استاد دانشگاه فنی آیندهوون، که در حال کار در زمینه چاپ سه‌بعدی و یافتن راه‌های پایدارتر ساختن بتن است، می‌گوید: «در آینده می‌توان با استفاده از ۳۰ درصد مواد کمتر، خانه ها را چاپ کرد.»

ایده‌ای که پشت‌سر طراحی و چاپ یک خانه بتونی دو خوابه قرار دارد به عنوان روشی ابتکاری برای مقابله با کمبود فراگیر مسکن در شهرها مورد توجه قرار گرفته است.

در حالی که برآورد می‌شود هلند تا ۱۰ سال آینده برای اسکان جمعیت رو به رشد خود نیاز به ساخت صدها هزار خانه جدید خواهد داشت، خانه‌های بتونی چاپ سه‌بعدی می‌توانند نقشی عمده را در تامین این نیاز ایفا کنند.

گروه گزارش

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مناسبت امروز

از دیروز