image 132

آلکاتراز: سرانجام حقیقت وحشتناک آشکار می شود؟!

زندان آلکاتراز یکی از مراکز مهم و مطرح در تاریخ است. فرار ازآن  یک کار غیرممکن به حساب می آمد. حداقل 36 زندانی در گذشته سعی در فرار داشته اند ، اما هیچکدام زنده نمانده یا موفق نشده اند.

با این حال ، در سال 1962 همه چیز تغییر کرد. گروهی از سه مرد در آبهای آشفته خلیج سانفرانسیسکو برای فرار از این زندان  ، اقدام میکنند.

سرنوشت آنها نامشخص بود تا اینکه پلیس در ژانویه سال 2018 نامه ای مرموز را دریافت کرد که همه چیز را تغییر داد و FBI را مجبور کرد که تحقیقات خود را دوباره آغاز کند.

image 129

نامه جنجالی جان آنگلین

یک روز عادی بود که اداره پلیس سانفرانسیسکو نامه ای دریافت کرد که به طرزی باورنکردنی ، همه را در وضعیت شوک قرار داد.

در این نامه آمده بود: “نام من جان آنگلین است … من در ژوئن سال 1962 به همراه برادرم کلارنس و فرانک موریس از آلکاتراز گریختم.”

فرار آلکاتراز یکی از بحث برانگیزترین رازهای حل نشده در تاریخ آمریکا است. نگهبانان آن شب با اطمینان می گویند که این سه مرد در شب فرار در آبهای یخی جان خود را از دست داده اند. اما  گزارش آنها دروغ بوده ؟ یا نامه واقعی است؟

image 131

کلید ماجرا

داستان فرار کنندگان آلکاتراز ، چندین دهه است که همه باورها در خصوص این زندان  را به هم زده است. اما ناگهان ، مردی یک نامه نوشته و گفته که بالاخره می تواند آنچه را که واقعاً در آن شب سرنوشت ساز رخ داده ، فاش کند. اما چه کسی او را باور خواهد کرد؟

در سال 2013 نامه مورد نظر توسط اداره پلیس سانفرانسیسکو دریافت شد ،اما سالها مخفی ماند. مشخص نیست که چرا این مدت طولانی پنهان نگه داشته شد ، اما به نظر می رسد که اطلاعات کافی برای دفتر تحقیقات فدرال وجود دارد که این مرکز تحقیقات خود را در ژانویه سال 2018 دوباره آغاز کرده است. اما چرا؟

از لحاظ تئوری ، راهی برای فرار از این زندان که حداکثر تمهیدات امنیتی را داشته  وجود ندارد. بنابر این تقریبا فرار از زندان  غیرممکن بود و به هماهنگی یک تیم کامل  نیاز داشت.

این اولین بار نبود که زندانیان چیزی شبیه به این را امتحان کردند. ده ها زندانی قبلاً سعی داشتند از آلکاتراز فرار کنند و به دلایل مختلف نتوانسته اند این کار را انجام دهند.

image 132

هیچ یک از بازداشت شدگان دیگر نتوانسته اند برنامه های خود را اجرا کنند. از زندانیانی که اقدام به قرار کردند ، 23 نفر در همان ابتدای اقدامشان عملیاتشان لو رفت ، شش نفر در حین تلاش برای فرار کردن با تیراندازی متوقف  شدند ، دو نفر غرق شدند و دو نفر نیز به عنوان “مفقود یا مظنون به غرق” عنوان شدند.

اما حکایت این سه نفر کاملا متفاوت بود. همگان معترف بودند که از سرنوشت این سه نفر اطلاعی در دست نیست.باید دید آیا نتیجه تحقیقات پلیس ،پس از بررسی های جدید منتشر می شود یاخیر؟

ترجمه احسان محرابی 

گروه گزارش

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مناسبت امروز

از دیروز