آژنگ نیوز”:کتاب دین هیتلر، عقاید منحرفی که رایش سوم را به پیش بردمنتشر شد.

درباره کتاب

پروفسور وایکات با تکیه بر تحقیقاتی دقیق و کامل، رئوس کلی آنچه می‌توانیم با سطح معقولی از اطمینان درباره باورهای دینی هیتلر و اطرافیان او بدانیم، فراهم می‌آورد.

تصویری که پدیدار می‌شود، یک شمایل عمومی به دقت ساخته و پرداخته شده توسط هیتلر را نشان می‌دهد؛ هیتلر از این طریق می‌خواست در آلمانی که تا حد زیادی [ مردمانش ] اهل کلیسا بودند از رویگردانی پایگاه حمایتش ممانعت به عمل آورد.

دین هیتلر1 - پایگاه اطلاع رسانی آژنگ

اما هیتلر در خلوت، دستیاران رده بالای خود را در تدوین راهبردی زیرکانه هدایت می‌کرد تا به تدریج هرگونه اثری از ایمان مذهبی‌ای را نابود کند که مخالف با برنامه‌های جنون آمیزش برای بازترسیم نقشه اروپا و ویران کردن آگاهی انسان باشد، آگاهی از این ایده که همه نوع بشر از منزلت و ارزشی برابر با خدا برخوردارند و خواست خداوند دایر بر این است که تمامی مردم را به عنوان هم‌نوعان دوست داشته باشید و از افراد ضعیف مراقبت و تیمار ویژه به عمل آورید.

سوگیری مذهبی هیتلر، انسانی که تاریخ هرگز نمی‌تواند او را فراموش کند، معمایی همیشگی ا‌ست.ملحدان سخت بر این باورند که هیتلر یک مسیحی معتقد بود، در مقابل مسیحیان او را خداناباور می‌دانند و برخی دیگر معتقدند که از پیروان علوم خفیه بود.

ریچارد وایکات مورخ می‌گوید که هیچ یک از این نظریه‌ها درست نیست. وایکات با زیربینی و دقت بسیار به پرسش ایمان مذهبی هیتلر می‌پردازد و حقیقت تکان دهنده و شگفت‌انگیزی را درباره منفورترین مرد قرن بیستم آشکار می‌کند.این کتاب مهمی است که در خور مخاطبان گسترده‌ای فراتر از دانشگاهیان است.

گروه رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *