آژنگ نیوز: هامبورگ یک بندر اروپایی با اهمیت جهانی است.این بندر با توجه به با حجم معاملات در جایگاه چهارم قاره اروپا قرار دارد. نکته مهم دیکر در خصوص این بندر موقعیت هامبورگ به عنوان قطب شمال اروپا برای حمل و نقل بار در سراسر جهان می باشد.

45fb2da7 d225 46c1 b29e 91c3aea27589 - پایگاه اطلاع رسانی آژنگ

تحقیقات امروزی  ثابت می کنند که بندر هامبورگ به طرق مختلف به افزایش قدرت اقتصادی منطقه شهری و فراتر از آن کل کشور آلمان کمک می کند. بخش های مختلف اقتصاد بندر، مانند عملیات ترمینال و ارائه دهندگان خدمات مرتبط، هزاران شغل را فراهم می کند. علاوه بر این، آنها تامین مواد خام برای شرکت ها و فروش کالاهای آنها را در خارج از کشور و در بازارهای دریایی اروپا تضمین می کنند.

بر اساس آماردر سال ۲۰۱۹، تقریباً ۶۰۶۷۰۰ شغل در سراسر آلمان مربوط به بندر هامبورگ بوده است. به عنوان مثال، بخشی قابل توجهی از شاغلان  در حوزه صادرات کالا از طریق این بندرفعالیت میکنند.

تقریباً ۱۱۴۴۰۰ شغل به طور مستقیم یا غیرمستقیم به بندر هامبورگ وابسته هستند. معنای دیگر این مطلب آن است که اگر بندر هامبورگ وجود نداشت،هیچکدام از این مشاغل نیز موجود نبودند.

از نظر اقتصادی و درآمد زایی نیز تقریباً ۹.۸ میلیارد یورو ارزش افزوده و درآمد مالیاتی تقریباً ۲.۵۷ میلیارد یورو وابسته به فعالیتهای تجاری و،بازرگانی و اقتصادی بندر مرتبط است.

بیش از ۱۰۰ سرویس خطی که هامبورگ را با بیش از ۱۰۰۰ بندر دریایی در سراسر جهان متصل می کند. در نیمه اول سال  گذشته میلادی ، تعداد کل کشتی های کانتینری که در هامبورگ پهلو گرفته اند نیز افزایش یافت. مجموع ۳۰۴۶ کشتی کانتینری پهلو گرفته در بندر هامبورگ نشان دهنده افزایش ۳.۷ درصدی حضور کشتی های تجاری است.

هامبورگ یک بندر فوق مدرن است که از تکنولوژی های مدرن و پیشرفته سازگار با محیط زیست نیز بهره میگیرد.نصب صفحه های مخصوص انرژی خورشیدی یکی از این نمونه نوآوری هاست.

fb23da62 14fb 4dfb 9fd2 7c7d31e7349d - پایگاه اطلاع رسانی آژنگ

بدین ترتیب روشن است که این بندر همچنین یک مکان صنعتی مهم است، با ارزش افزوده ۲۱.۸ میلیارد یورویی که برای کل اقتصاد ملی آلمان اهمیت زیادی دارد. به دلیل نقش مهم این بندر،برای بسیاری از همسایگان اروپایی آلمان، هامبورگ مهمترین امکان حمل ونقل آنها برای تجارت خارجی دریایی و مرکزی و نیز اراپه برای خدمات در زمین در امتداد جاده ابریشم بین اروپا و چین است.

گزارش و تصاویر از آلمان:علی محرابی

گروه گزارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *