“آژنگ نیوز”:نشست فرهنگی با موضوع «قدرت موزه قدرت رسانه»برگزار می شود.

نهمین نشست از سلسله نشست‌های عصر شنبه‌های مجله بخارا با همکاری کافه مانا و موسسه ایکوم، اختصاص یافته است به سخنرانی دکتر حسن عمیدی با موضوع «قدرت موزه قدرت رسانه». این نشست در ساعت پنج بعدازظهر شنبه سی و یکم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در کافه مانا واقع در بلوار کشاورز، خیابان وصال شیرازی، کوچه اسلامی ندوشن، پلاک ۶ برگزار می‌شود و به صورت مستقیم پخش خواهد شد.
حسن عمیدی متولد یکم تیر ۱۳۵۷ در تهران؛ دکترای علوم ارتباطات اجتماعی؛ مدرس دانشگاه و از متخصصان دانش ارتباطات و عرصه موزه‌داری نوین است.
در کارنامه وی ۲۰ سال فعالیت در حوزه‌های فرهنگی به چشم می‌خورد. عمیدی مدت سه سال است که ریاست موزه ارتباطات را برعهده گرفته است.

rnvj - پایگاه اطلاع رسانی آژنگ


اقدامات فرهنگی عدیده در حوزه ارتقای وضعیت موزه ارتباطات کشور و همچنین بهره‌گیری از فناوری‌های نو در عرصه موزه‌داری و همراهی دیجیتال با سایر موزه‌های کشور در جهت بقای موزه‌ها در سالهای کرونایی و ارتقای نام این موزه در سطح بین‌المللی از جمله فعالیت‌هایی است که در این سال‌ها صورت گرفته است به طوری که رویدادهای انجام شده در طی این زمان همواره مورد توجه اتحادیه جهانی پست یکی از بزرگترین نهادهای بین‌المللی دنیا و موزه‌ها و ادارات پست سراسر دنیا قرار گرفته است.
برگزاری رویدادهایی چون جشنواره ورقه‌های پستی و اقلام فیلاتلیک ایران عصر قاجار؛ جشنواره کاریکاتور پست در دوران کرونا؛ همایش‌هایی چون صد سال موزه و ارتباطات در ایران؛ نمایشگاه‌های تمبر ایران و جهان و همچنین تبدیل مراکز پستی قدیمی به مراکز پست؛ موزه؛ مدرسه از دیگر اقدامات عمیدی است که باید از آنها نام برد.
فعالیت‌های انجام شده در این مدت باعث کسب عنوان موزه برگزیده در سه سال متوالی از سوی کمیته ملی موزه‌های ایران گردید.
وی همزمان با قرار داشتن در جایگاه ریاست موزه ملی ارتباطات؛ مدیرکل دفتر مدیرعامل و ارتباطات شرکت ملی پست است‌.
کسب عنوان روابط‌عمومی عمومی برگزیده کشوری در نهمین جشنواره ستارگان روابط‌عمومی ایران از دیگر افتخاراتی است که امسال همزمان با روز جهانی ارتباطات در کارنامه وی ثبت شد.
نگارش بیش از صد عنوان یادداشت و مقاله در سطوح مختلف ملی و بین‌المللی؛ ترجمه کتاب در عرصه رسانه و فعالیت‌های مختلف آموزشی و پژوهشی نیز در زمره فعالیت‌های علمی حسن عمیدی قرار دارد.
این نشست به صورت مستقیم از نشانی‌های زیر در اینستاگرام پخش خواهد شد:
instagram.com/bukharamag
instagram.com/cafemaana

گروه خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *