نگرانی از ساخت و سازبی رویه در شمال ایران

IMG 20220328 125106 scaled

“آژنگ نیوز”:نگرانی از ساخت و سازبی رویه در شمال ایران، سابقه و قدمت قابل توجهی دارد.

در اردیبهشت ۱۳۵۵ در مطبوعات آن زمان مطلبی منتشر شد بدین شرح که : شمال ایران این بهشت روی زمین سرزمین های سبز  گیلان و مازندران دارد از دست می‌رود اگر توجهی فوری نشود طولی نخواهد کشید که به صورت کانون دود و سر و صدا و سر زمین خشک و بایر در خواهد آمد.

در این مطلب همچنینی آمده بود که قضیه از این قرار است که که در مسیر جاده هراز تا چالوس هزار هکتار زمین شالیزار را برای احداث کارخانه جات اختصاص داده اند.

IMG 20220328 125106

در حال حاضر ۲۰۰ هکتار زمین شالیزار به تصرف کارخانجات چیت سازی و نساجی درآمده است و آن زمین های سبز زیر انبوه با آهن فولاد و سیمان، آجر مدفون شده است و کشاورزان زمین های مزبور خسته و پریشان و برای امرار معاش به سوی کارخانجات مزبور رو آورده‌اند .

سایر کشاورزان که هنوز زمین هایشان مورد هجوم کار خانه داران قرار نگرفته، دچار وحشت شده اند. پس باید هر چه زودتر چاره اندیشی کرد و جلوی از بین رفتن زمین های قابل کشت را گرفت.

در عوض هزاران هکتار زمین غیرقابل کشت وجود دارد که می توان به ایجاد کارخانجات اختصاص داد و سرزمین گیلان و مازندران را همچنان سرسبز و باطراوت حفظ کرد.با تقویت کشاورزان این سرزمین را به صورت انبار برنج خاورمیانه آورد .بیایید و شمال ایران را همچنان برای تفریحگاه  ایران حفظ کنید .تا همانطور که نسل‌های گذشته از این سرزمین زیبا استفاده برده اند نسل های آینده نیز بهره مند شوند و دعا گوی اولیای امور باشند.

گروه گزارش

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مناسبت امروز

از دیروز