“آژنگ نیوز”: کتاب”از اصفهان تا ویرجینیا (زندگی حرفه ای یک پزشک ایرانی) “منتشر شد. نویسنده: مهدی باجغلی،ناشر: روشنگران و مطالعات زنان،قیمت: ۹۵۰,۰۰۰ ریال ،تعدادصفحات:۲۱۲.

از اصفهان - پایگاه اطلاع رسانی آژنگ

درباره کتاب

در صبح یک روز زیبای خزان، در بیستم اکتبر ۲۰۱۶ هنگام رانندگی به سوی مطبم در شهر وودبریج ایالت ویرجینیا، بر اثر اشتباهی تصادف کردم و اتومبیلم بعد از چرخشی به سمت راست به تیر چوبی برق در کنار جاده برخورد کرد. شدت برخورد چنان بود که تیر از میان به دو نیم شد، قسمت فوقانی تیر بر روی شیشه جلوی اتومبیل افتاد و اتومبیل متوقف شد. آهسته چشم های خود را بستم. حس کردم امروز من در این مکان و هزاران کیلومتر دورتر از زادگاهم مجددا متولد شدم

من در روز چهارشنبه نهم اسفند سال ۱۳۱۲ خورشیدی (۱۹۳۴ میلادی) در خانواده ای مرفه و منزلی تاریخی به دنیا آمدم.

انتخاب نام مهدی نیز تکرار نام چهار نسل از پدران پدرم بود که از صرافان مشهور زمان خود بودند. او تنها کسی بود که سکه باجغلی را خرید و فروش می کرد، و به همین جهت به «مهدی باجغلی» معروف بود

بیش از پنج دهه از آغاز طبابت، پژوهش و آموزش مهدی باجغلی پزشک اصفهانی کودکان گذشته است. اما بیماران خردسال پیشین او که اینک به میان سالی رسیده اند و دانشجویان اسبق اش که اکنون خود پزشکانی حاذق اند، هنوز وی را فراموش نکرده اند.

پزشکی که توانسته بود در طی سال های طبابت خویش، در دورانی که درد جانکاه از دست دادن نوباوگان دلبند، تجربه بسیاری از مادران بود، پرچمدار غلبه بر بسیاری از امراض مهلک و رایج زمان خویش شود…!

گروه رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *