image 181 - پایگاه اطلاع رسانی آژنگ

برگزاری شب دیمیتری ارماکوف

به گزارش “آژنگ نیوز”شب دیمیتری ارماکوف برگزار می شود.

به مناسبت انتشار کتاب «گیلان عصر قاجار به روایت دیمیتری ارماکوف»، ششصد و هفتمین شب از شب‌های بخارا به «دیمیتری ایوانوویچ ارماکوف» اختصاص دارد. این برنامه در ساعت پنج بعدازظهر روز یکشنبه دوم خردادماه ۱۴۰۰ در فضای مجازی برگزار خواهد شد.
دیمیتری ایوانویچ ارماکوف (Dimitri Ivanovich Ermakov) در سال ۱۸۴۶ میلادی متولد شد. محل تولد وی به‌درستی مشخص نیست، اما به احتمال زیاد شماخ (Shemakhi) در نزدیکی باکوست.
او با راهنمایی و توجه ویژه پدرش در سال ۱۸۶۰ در مدرسه توپوگرافی آنانوری (Ananuri) تحصیل و کسب مهارت کرد. هم‌چنین از طریق پدرش به محافل سطح بالای جامعه گرجستان راه یافت و با معماران، نقاشان، باستان‌شناسان و انسان‌شناسان روابط دوستانه‌ای برقرار کرد. بر اساس شواهد، ارماکوف از سال ۱۸۶۰ فعالیت عکاسی‌اش را آغاز کرد و در سال ۱۸۶۷ موقعیتش را در جایگاه عکاس حرفه‌ای تثبیت کرده بود.

image 181 - پایگاه اطلاع رسانی آژنگ


وی در نمایشگاه‌های بین‌المللی بسیاری شرکت کرد و در طول زندگی‌اش ۳۶ جایزه بزرگ عکاسی را از نمایشگاه‌هایی که داخل و خارج از روسیه برگزار شد، دریافت کرد. این عکاس بزرگ و نامی به سال ۱۹۱۶، در هفتاد سالگی چشم از جهان فرو بست.
کتاب «گیلانِ عصر قاجار در عکس‌های دیمیتری ارماکف، در برگیرندۀ ۲۴۶ عکسِ ثبت‌شده توسط وی از شمال ایران در محدوده استان گیلان تا حوالی قزوین است. گوناگونی موضوعاتِ این عکس‌ها شگفت‌انگیز است.
در این شب، گریگول برادزه، لیکا ماماتساشویلی، نیکول ناخوتسریشویلی، ایرینا کوشوریدزه، روبرت واهانیان، ناصر فکوهی، احمد چایچی، مهرداد اسکویی و هادی میرزانژاد موحد درباره وجوه گوناگون زندگی و آثار دیمیتری ارماکوف سخنرانی خواهند کرد.

شب «دیمیتری ارماکوف» در نشانی‌های زیر پخش می‌شود:
Telegram.me/bukharamag
Instagram.com/bukharamag
www.bukharamag.com
facebook.com/bukharamagzine
aparat.com/bukharamag

گروه خبر

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مناسبت امروز

از دیروز