image 146

کشف تاریخ اسکاتلند در 10 سانتیمتری زیر زمین

کشف تاریخ اسکاتلند در 10 سانتیمتری زیر زمین ،یک فرد فلزیاب، گنجینه‌‌ای نادر از مصنوعات ساخته بشر و متعلق به عصر برنز را کشف کرده است که متخصصان آن را دستاورد «ارزشمند ملی» در مرزهای اسکاتلند توصیف می‌کنند.

زمانی که «ماریوس استپین» با دوستانش مشغول بررسی زمینی نزدیک پیبلس بود، یک شئ برنزی را که زیر زمین (در عمق ۵۴. ۸ سانتی‌متری) مدفون بود کشف کرد.

باستان‌شناسان برای تحقیقات ۲۲ روز را در آن‌جا سپری کردند. آن‌ها پناهگاهی را برای محافظت از اشیاء کشف‌شده ساختند و آقای استپین و دوستانش هم در آن جا اتراق کردند.

آن‌ها یک دهنه کامل اسب که زیر خاک مدفون شده بود و یک شمشیر متعلق به ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح را کشف کردند.

عصر برنز در بریتانیا ازحدود ۲۰۰۰ سال تا۶۵۰ سال قبل از میلاد مسیح طول کشید.

آقای استپین گفته: «من فکر کردم که هرگز چیزی شبیه به این را قبلا ندیده‌‌ام و درست همان اول حس کردم که ممکن است چیز معرکه‌‌ای باشد، و تازه فهمیده‌‌ام که بخش بزرگی از تاریخ اسکاتلند است.

خیلی هیجان‌زده بودم، حقیقتا از شادی می‌لرزیدم.

ما می‌خواستیم که بخشی از این حفاری از ابتدا تا به آخرش باشیم. من هرگز این ۲۲ روز را که در این منطقه بودیم فراموش نخواهم کرد. هر روز اشیایی جدید بیرون آورده می‌شدند که محتویات کشف را تغییر می‌دادند، ما هرروز چیزهای جدیدی یاد می‌گرفتیم.

image 146

من خیلی خرسندم که زمین چیزی را برایم آشکار کرده که ۳۰۰۰ سال پنهان مانده بود. من هنوز نمی‌توانم اتفاقی را که افتاده باور کنم

تمام این اشیاء تازه کشف‌شده در اسکاتلند به «کراون» متعلق است و باید به «واحد گنجینه‌های ارزشمند» گزارش شود که آقای استپین انجام داده است.

باستان‌شناسان همچنین تسمه‌های تزئینی، سگک‌ها، حلقه‌ها، ابزار تزئینی و کلاهک‌های محور چرخ ارابه را پیدا کردند.

مواردی هم از «آویزهای تزئینی» دهنه اسب کشف شد که اولین مورد کشف‌شده در اسکاتلند و تنها سومین مورد کشف در کل بریتانیاست.

این مجموعه ارزشمند به مرکز جمع‌آوری موزه ملی ادینبورگ برده می‌شود.

امیلی فریمن مدیر واحد گنجینه‌های ارزشمند گفت: «این واقعا یک دستاورد ارزشمند ملی است، زیرا آثار کمی از عصر برنز در اسکاتلند حفاری شده‌اند.

این یک موقعیت عالی برای ما است چرا که نه تنها آثار باستانی عصر برنز بلکه مواد آلی را نیز بازسازی می‌کنیم.

هنوز کارهای زیادی است که برای ارزیابی این آثار باستانی باید انجام شود و این که باید بفهمیم چرا آن‌ها آن جا دفن شده‌اند

در سال ۱۹۹۰مجموعه‌‌ای از اواخر عصر برنز در شهر سنت اندرو اسکاتلند کشف شد. علاوه بر حداقل ۲۰۰ ابزارآلات، این مجموعه ادوات نظامی، وسائل تزئینات و نمونه‌هایی از پارچه‌های متشکل از الیاف گیاهی را شامل می‌شد.

در سال ۲۰۱۵ یک کاوش بزرگ در کمبریج شایر، یک منطقه مسکونی کاملا دست‌نخورده را متعلق به عصر برنز کشف کرد که متشکل از خانه‌های گرد چوبی بود که بر پایه‌های چوبی و بر فراز زمین باتلاقی بنا شده بودند.

گروه گزارش

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مناسبت امروز

از دیروز