image 149

آغاز استفاده از تلفنهای خودکاربه جای وصل شدن به مرکز

در ابتدای استفاده از تلفن  در تهران، باید دسته هندلی گوشی را چرخانده با مرکز تلفن تماس گرفته و شماره ای را که می خواستید با آن تماس بگیرید ،به تلفنچی اعلام میکردید. تلفنچی هم شما را به آن خط وصل میکرد. اما با آغاز بکار تلفن خودکار ،مستقیما امکان تماس با یک خط دیگر فراهم شد.

image 147

از همین رو شرکت سهامی کل تلفن ایران در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۱۶  اعلام می دارد: نظر به اینکه مقدمات دائر شدن تلفن خودکار فراهم شده و فردا ساعت ۱۰ بعد از ظهر برای آزمایش دستگاه به کار می افتد. تمنا می شود به نکات زیر توجه فرمایید:

یک فعلاً شماره های ۴۰۰۰ تا ۶۹۹۹ دائرخواهد بود. شماره های دیگر به تدریج دائرگشته و به وسیله آگهی در روزنامه اطلاع داده خواهد شد.

دو.برای گرفتن شماره لازم است قبلا دستوری را که در آغاز دفاتر اسامی مشترکین نوشته شده به دقت خوانده و نکات آن را رعایت نمایند و چنانچه احتیاج به توضیحات بیشتری باشد. لطفاً به شرکت تشریف آورده در اتاق نمایش تلفن ،اطلاعات کافی تحصیل فرمایند .

image 149

سه. اینکه گوشی را باید به گوشت چسبانده به محض آنکه علامت آزاد بود ن سیم شنیده شد. بلافاصله شماره را انتخاب نمایند و هرگاه علامت مشغول بودن سیم شنیده شد، گوشی را روی دو شاخه بگذارند .

گروه تاریخ

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مناسبت امروز

از دیروز