image 5

کمربند بزرگ دفاعی رومی ها 2 هزار سال قبل!

باستان شناسان موزه Lolland-Falster یک کمربند بزرگ دفاعی به طول 770 متر را در نزدیکی رودبیهاون در لولند ، دانمارک کشف کرده اند که قدمت آن در حدود عصر آهن روم است.

عصر آهن رومی دوره ای از 100-400 میلادی است که برای توصیف دورانی  که امپراتوری روم تسلطش را برقبایل آلمانی در شمال اروپا در دانمارک ، نروژ و اسکاندیناوی شروع کرده بود، استفاده می شود.

در این دوره ، با واردات اقلام متنوعی بسیار از قبیل کشتی ها ، تصاویر برنز ، وسایل شیشه ای و سلاح ها ، تجارت بین قبایل شمالی و امپراتوری روم شکل گرفت.

تا قرون 5-6 ، امپراتوری روم توسط قبایل ژرمن مورد هجوم قرار گرفت و به عصر آهن روم خاتمه  داده شده و عصر آهن آلمانی (که به آن دوران وندل یا عصر مرووینجر نیز گفته می شود) آغاز شد.

image 5

باستان شناسان تاکنون 770 متر از کمربند دفاعی را کشف کرده اند ، اما آنها معتقدند که این فقط بخشی از یک خط مستحکم بزرگتر است که از تالاب های جزیره به ساحل می رود و اندازه آن تا 1400 متر است.

منطقه مورد مطالعه ، به عنوان میدان مین توصیف شده ، زیراحداقل دارای 10،000 سوراخ است که در آن سنگهای لبه های تیز قرار گرفته است . این منطقه را با هدف تأخیر در پیشبرد ارتش های پیشرو طراحی کرده اند.

روش مشابهی توسط ارتش روم نیز مورد استفاده قرار گرفت ، که اغلب در اسناد تاریخی به عنوان “نیلوفر” خوانده می شود. سربازان رومی قلاب های آهنی بلند را در زمین  پنهان می کردند ، تکنیکی که خود سزار با موفقیت در طول جنگهای خود علیه آلمانی ها به کار برد.

گروه تاریخ

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مناسبت امروز

از دیروز