image 46

قیمت کلاه جیمزباند در فیلم پنجه طلایی، 600میلیون تومان!

یک کلاه اصلی متعلق به فیلم پنجه طلایی (گلد فینگر) جیمز باند، در برنامه تلویزیونی «نمایش خیابانی عتیقه» در بریتانیا، به قیمت ۳۰۰۰۰ پوند ارزش‌گذاری شد.

مردی که برادر همسرش به عنوان راننده خودرو آستون مارتین در زمان تولید فیلم مزبور کار می‌کرده است، مجموعه لوازمی به جا مانده از این فیلم مهیج جاسوسی سال ۱۹۶۴ میلادی را با خود به این برنامه آورده بود.

این راننده که هر روز وظیفه رساندن هنرپیشه‌های فیلم از هتل به استودیو پاینوودز را به عهده داشته است، یک روز می‌پرسد که آیا می‌تواند یک کلاه لبه‌دار را با خود به خانه ببرد؟ آن کلاه به عنوان اسلحه نیز مورد استفاده قرار می‌گرفته و متعلق به اودجاب (هرولد ساکاتا) هواخواه پنجه طلایی، بوده است.

مارک الوم، مجری آن برنامه، در حالی که به وضوح از دیدن آن کلاه نمادین تحت تاثیر قرار گرفته بود، با اشاره به محل کنده شدن قطعه استیل کلاه به دلایل ایمنی، گفت که در پی سال‌ها استفاده شدن از آن در فیلم، کلاه آسیب دیده است.

image 46

او ارزش این کلاه را بین ۲۰ تا ۳۰ هزار پوند تخمین زده است.

آقای آلوم به شوخی گفت: «‌ تو با این کلاه بد جوری رفتار کردی. کاش از کیفیت بهتری برخوردار بود. اما پسرها این طورند دیگر، پسرند (بازیگوش و بی‌توجهند). »

علاوه بر این، پلاک ماشین «جی بی ۰۰۷» که گمان می‌رود در زمان تهیه تیزر تبلیغاتی این فیلم مورد استفاده قرار گرفته بوده است، بین ۴ تا ۶ هزار پوند ارزش‌گذاری شد.

شون کانری، ستاره «گلد فینگر» یا پنجه طلایی، در آن فیلم نقش مامور مخفی، «باند» را بازی می‌کرد، و اونور بلکمن نیز در نقش پوسی گالور، شخصیت معروف به «Bond Girl» در آن نقش‌آفرینی کرده بود.

گروه گزارش

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *