image 196

المپیک۲۰۲۰توکیو شاهدشگفتی آفرینی یک شناگر۱۸ساله تونسی

“آژنگ نیوز”المپیک۲۰۲۰توکیوشاهدشگفتی آفرینی یک شناگر۱۸ساله تونسی .این شناگر ۱۸ ساله با ۰.۱۶ ثانیه سریعتر برنده مسابقه شد و جک مک لولین از استرالیا نقره گرفت و کایران اسمیت از ایالات متحده آمریکابه ودال برنز دست یافت.

احمد هفناوی از تونس با پیروزی خیره کننده در فینال 400 متر آزاد مردان ، دنیای شنا را شوکه کرده است. این ورزشکار ۱۸ساله ، سه سال پیش در مسابقات المپیک جوانان ۲۰۱۸در بوینس آیرس در همان ماده هشتم شد ، او در رقابت با جک مک لاولین استرالیایی و کایران اسمیت از ایالات متحده ،که از شانسهای اصلی به شمار می آمدند،برای کسب طلا پیروز شد.

image 196

اوپس از طی کردن فوق العاده سریع  ۲۰۰ متر اول در آستانه کسب رکورد جهانی قرار داشت ، البته در نیمه دوم مسابقه سرعتش کاهش یافت. با این حال ، هافناوی اولین شناگری بود که با ثبت زمان ۳: ۴۳.۳۶ دیوار استخر را لمس کرد.

هافناوی با ثبت  زمان ۳: ۴۸.۶۸ در مرحله مقدماتی وارد فینال شد. او در سال۲۰۱۹ ، اعلام کرد قصد دارد برای کسب طلا در پاریس ۲۰۲۴ به رقابت بپردازد. اما اکنون  او می تواند خود را قهرمان المپیک در توکیو بخواند که.وی پنجمین تونسی است که یک مدال طلا در بازی های المپیک  را کسب می کند.

شناگر جوان تونسی ژن های ورزشی قدرتمندی دارد ، پدرش محمد هفناوی عضو سابق تیم ملی بسکتبال است. با این حال ، اکنون او با پیروزی به یاد ماندنی در توکیو ، قطعه ای از تاریخ تونس را به نام خود را نوشته است.

گروه گزارش المپیک

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از دیروز